Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Obaveštenja o novim fičerima i svemu ostalom vezanom za KeepItFit aplikaciju

Prema novom algoritmu mislim da je moj nivo aktivnosti

Adekvatan
12
57%
Manji nego sto bi trebao biti
4
19%
Veci nego sto bi trebao biti
5
24%
 
Ukupno glasova: 21

RuleMaker
Site Admin
Postovi: 64
Pridružio se: 24 Jan 2021 12:56

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od RuleMaker »

Drago mi je sto ste zadovoljni algoritmom.
sneskar napisao: 27 Feb 2021 20:08 otkako sam glasala algoritam se menjao 5 puta a nisam mogla da promenim misljenje, mozda biste to mogli da doterate :)
Hvala sto ste ukazali na to, omogucio sam menjanje glasova.
sneskar napisao: 27 Feb 2021 20:08 lajk za mim (kad vec niste uveli mogucnost lajkovanja moram ovako :P)
:D imam jedan jos bolji, al nisam ga postavio jer izgleda da nije nikome zanimljivo, napravio ceo topic za to, mozda je ljudima i zanimljivo al nece da komentarisu. Lajk na forum postove je dobra ideja, bice odradjeno.
RuleMaker
Site Admin
Postovi: 64
Pridružio se: 24 Jan 2021 12:56

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od RuleMaker »

sneskar napisao: 27 Feb 2021 20:08 lajk za mim (kad vec niste uveli mogucnost lajkovanja moram ovako :P)
Dodato lakovanje postova, malo je ruzno ali sredicu i to ovih dana.
Cokamo
Postovi: 1
Pridružio se: 05 Sep 2021 13:25

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od Cokamo »

Da li je ok, da na kraju dana pogledam broj predjenih koraka u steps aplikaciji i upisem ih u laganu setnju ili to ne treba ni zavodit
RuleMaker
Site Admin
Postovi: 64
Pridružio se: 24 Jan 2021 12:56

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od RuleMaker »

Predjeni put u kilometrima podelite sa 4, dobicete priblizan broj sati koji ste setali, pa to mozete dodati pod laganu setnju.
nikolaaap
Postovi: 2
Pridružio se: 03 Jan 2024 14:40

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od nikolaaap »

Ja zaista jesam aktivan tj spremam se za neku trku pa treniram dosta aplikacija jeste korisna ali mi nije jasno onoliko dodavanje za AMR to sigurno ometa tacnost daljih proracuna. Konkretno meni je AMR gotovo isto kao i bazalni+trening imam i sad verujte kada bih unosio onoliko kaloroja dodavao bih na tezini. Ja razumem da pored bazalnog metabolizma (da se odrzimo u zivotu) mi nesto i radimo pored toga, krecemo se pre svega, podizemo nesto, radimo na poslu sad sve zavisi na kojim poslovima no nebitno...nesto s algoritmom za AMR po meni nije ok jer ja sam u minusu po 2-3000 kaloroja a izgubim oko 1,2-1,4 kg nedeljno (po aplikaciji stoji 2,3-2,4 kg) s obzirom da unosim redovno namirnice koje konzumiram kao i treninge koje odadjujem (potrosnju na treninzima merim uredjajima kao sto je sportski sat (suunto), na biciklu ciklokompjuter garmin a za sve aktivnosti takodje koristim i pulsmetar traku) jedino ostaje da je AMR precenjen da tako kazem. Ostalo sto se tice aplikacije je vise nego odlicno narocito mi se svidja to sto se vidi ne samo kalorijski unos nego i sastav tih kalorija P/UH/M kao i sto za svaku namirnicu mozete odmah videti sastav sto je takodje od velikog znacaja jer hrana nije samo matematika i kalorija i nisu sve kalorije iste neke su bitne za izgradnju neke za energiju neke za hormone itd...sjajan posao radite. Pozdrav
nikolaaap
Postovi: 2
Pridružio se: 03 Jan 2024 14:40

Re: Promene u proracunavanju nivoa aktivnosti

Post od nikolaaap »

E evo me ponovo uzgred procitah za ovo da mogu sam da odredim nivo aktivnosti. I stavio sam 1,5 a bilo mi je automatski ekstremno aktivan. Ja jesam mozda istina ekstremno aktivan jer vozim bicikl po 2-2,5h ili trcim 15 i vise km ali kada zavrsim sa treningom uglavnom se odmaram, istezem, odgledam film ili seriju ako sam u mogucnosti ili obavljam neke ne toliko fizicki zahtevne poslove. I zaista videh da nesto nije u redu...ahahha e sada sam nastelovao na gubitak od oko 1,7 kg nedeljno sto je donekle priblizno i tacno oko 1,4 a ne ono stoji mi da unesem 5000 kalorija ja jesam na treningu potrosio 1800 nekada i preko i bazalni recimo oko 2000 mozda nesto preko (zatim neka kretanja i obavljanja poslova ali to ne moze da prebaci vise od 500 cal dnevno i sada to je ukupno 4300 ajde neka je i 4500 ja da bih skinuo kilogram nedeljno moram biti najmanje 800 cal dnevno u deficitu a mozda i malo vise. Procitao sam negde kao 500cal gubitak 1 kg nedeljno. Cega? Masti imaju oko 8000 kalorija po kilogramu dakle ako je cilj sagoreti masti priblizno moramo potrositi vise 8000 kalorija nego sto unesemo za neko vreme. Naravno moze da se ne pojede nista jedan dan, da se izbaci voda i elekteoliti i ostanemo suplji i prazni i da odmah za jedan dan izgubimo 2 kg ali to nije gubitak masti nego vode i sa vodom elekteolita narocito opasno. Rako da sto se mene tice reseno...stavio sam nivo aktivnosti na oko 1,5 i predlazem svima da nasteluju tako da im realno prikazuje gubitak kilograma (ili dodavanje ako ima takvih).
Odgovori